Gardeners World 02/2025
Geef je tuin kleur!
Cover van

In de tuin van Linde: van saai grasveld tot bloeiende stadstuin

De bakken in de tuin van Linde staan vol prachtige planten.

Linde Meirlaen uit Lokeren (België) maakte van een saai grasveld een bloeiende stadstuin met zuidelijke sfeer waar biodiversiteit en behoud van planten voorop staan. Kijk mee in de tuin van Linde!

Lees verder onder de advertentie

De zuidelijke sfeer in de tuin van Linde

De roze muur met klimplanten brengt een zuidelijke sfeer in de tuin van Linde.

Wat begon als een saai grasveld, maakte Linde Meirlaen uit Lokeren tot een stadstuin, waar bloemen en planten op de eerste plaats staan. De tuin bevat nu een combinatie van borders en moestuinbakken met een zuidelijke sfeer.

Tip!

Ontvang tot 37% korting op een Gardeners' World Magazine abonnement
Ontvang tot 37% korting op een Gardeners’ World Magazine abonnement

Vol praktische tuintips, heel veel inspiratie en altijd duurzame oplossingen voor jouw tuin.

De Oost-Indische kers bloeit volop in de tuin van Linde.

Wekelijks tuin-inspiratie in je mail

Iedere week dit soort tuintips in je mailbox? Meld je dan nu aan voor onze gratis nieuwsbrief!

Ontvang elke week de handigste tips, verse tuininspiratie en speciale aanbiedingen.

Leren van en over de natuur

De kat heeft een fijne plek om te genieten van al die bloemen.

Waarom Linde zo van tuinieren houdt? “Ik tuinier graag omdat je in de tuin inzicht krijgt over hoe de natuur werkt en beetje bij beetje leert hoe je die het beste kunt beschermen. Ook heeft (moes)tuinieren mij geleerd om geduldig te zijn.”

Overvloed op 100m2

De bakken staan vol prachtige planten in de tuin van Linde.

Linde zaait veel, zowel eenjarige als vaste planten. “Mijn borders zijn vaak combinaties daarvan.” In de tuin van Linde vind je ook acht verschillende fruitsoorten, twee moestuinbakken, vier bomen en verschillende borders waar het hele jaar uit geplukt kan worden. “Dit alles probeer ik samen te proppen op 100m2.”

Een bonte combinatie van bloemen siert de tuin van Linde.

Behoud en biodiversiteit in de tuin van Linde

Behoud en biodiversiteit staan voorop.

Bij het kiezen van de beplanting staan behoud en het creëren van biodiversiteit voorop voor Linde. “Zo ben ik ook gestopt met het kopen van potgrond op basis van turf. Het zijn kleine dingen die een groot verschil kunnen maken.”

Bestuivers vinden hier een banket aan bloemen.

Je kunt Linde ook volgen op Instagram: @meer_dan_sprietjes.

Laat ook jouw tuin zien!

Zien jij ook jouw tuin terug in ons magazine?

Wil jij jouw tuin ook laten zien in de rubriek ‘In de tuin van’? Stuur je foto’s en verhaal in via deze pagina.

Kijk ook over de schutting bij:

Cover van

Nieuwsbrief Gardeners' World

Ontvang elke vrijdag de beste tuintips, inspiratie en klussen voor je tuin en blijf op de hoogte van aanbiedingen.